Niezalogowany (Zaloguj się)

Kategorie

• CommentAuthorAt123
    • CommentTime18 Sep 2009

Witam.
    Prosilbym o podanie nazwy filmow, gdzie mozna posluchac >dobrej muzyki westernowej (aby dalo jej sie sluchac bez obrazu).

Oraz prosilbym o podanie paru soundtrackow zblizonych do trylogii Bourne'a John'a Powella(takze, taka ktorej mozna sluchac bez obrazu- nie nudzila)

pozdrawiam

•  
      CommentAuthorMefisto
    • CommentTime18 Sep 2009

westerny: Tombstone, Silverado, Dances with Wolves, Open Range, 100 rifles, wszystko Morricone...

do Bourne'a Powella zbliżony jest tylko Powell z innych filmów, a i to tak sobie

1.  

Ja od muzyki z westernów nie jestem ekspertem, ale bardzo polecam mój ulubiony soundtrack z tego typu filmów - "Jak Zdobyto Dziki Zachód". A tak się prezentuje Temat główny z tego filmu (jeden z najlepszych autorstwa A Newmana)

http://www.youtube.com/watch?v=H7ZPy-7BzSw

Prócz tego, lubię posłuchać Bernsteina i jego "Siedmiu Wspaniałych" czy "The Sons of Katie Elder" (swoją drogą temat z tego drugiego jest niezłą zżynką z ?Siedmiu...?). Do tego Poledourisa - ?Lonesome Dove? (ta ścieżka była temptrackiem do "Tańczącego z Wilkami") i "Quigley Down Under" (z bardzo charakterystyczną, przygotowaną na banjo! muzyką akcji)

• CommentAuthorAteos
    • CommentTime9 Dec 2009

a czy kojarzycie taka melodie zrobionej z samej harmonijki( wiem, że ich było dużo, ale od długiego czasu go szukam, zarzucajcie tytułami, może akurat to będzie to)

•  
      CommentAuthorAndy
    • CommentTime9 Dec 2009

"Man with the harmonica" z "Once Upon Time in the West".